×

Kangurkowo Kolęduje

Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców zastępczych wraz z dziećmi i rodzinami na spotkanie integracyjne – przegląd kolęd:

KANGURKOWO KOLĘDUJE”

Impreza odbędzie się 17 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, ul. Parkowa (pałac) w godzinach 16.00 – 19.00.

Zapraszamy do aktywnego włączenia się w przebieg tej imprezy – prosimy Was o zaprezentowanie na scenie kolęd lub pastorałek w wykonaniu Waszej rodziny i dzieci (zapewniamy profesjonalne nagłośnienie).

Mamy także propozycję, abyście przynieśli Państwo ze sobą w symbolicznej ilości jakąś wigilijną potrawę lub smakołyk typowy dla Waszej rodziny. Po części artystycznej spotkamy się przy wspólnym stole i będziemy się delektować przygotowanymi przez Was specjałami.

Niech ten wieczór będzie wyjątkowy, pokażmy rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia w rodzinach zastępczych 🙂

Szczegółowych informacji udzielą Państwa koordynatorzy.

Zgłoszenia chętnych rodzin przyjmujemy do dnia 10.12.2018 r.


news

Czekamy na wasze pomysły wsparcia Akcji Kangurkowo

Akcja Kangurkowo to nie tylko nabór kandydatów na rodziców zastępczych. Można pomóc zostając wolontariuszem czy rodziną pomocową.

Nie ma przeszkód, abyście pomogli nam także w organizacji czy promocji idei rodzicielstwa zastępczego. Każdy pomysł jest do przedyskutowania 🙂 Czekamy!!!!

 

więcej informacji

faq

Czy rodzice zastępczy mają takie same prawa jak rodzice biologiczni?

Umieszczenie dziecka w rodzinie zastępczej, jest najczęściej formą ograniczenia władzy rodzicielskiej rodziców biologicznych. Obowiązek i prawo wykonywania bieżącej pieczy nad dzieckiem umieszczonym w rodzinie zastępczej, jego wychowania oraz reprezentowania w dochodzeniu świadczeń alimentacyjnych należą do rodziny zastępczej. Rodzina zastępcza ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez dziecko pozostające pod ich opieką. Inne obowiązki wynikające z władzy rodzicielskiej należą do rodziców dziecka np. wybór szkoły dla małoletniego, sposobu leczenia czy wyjazd za granicę.
W sytuacji, gdy dziecko zostało umieszczone w rodzinie zastępczej na podstawie orzeczenia o pozbawieniu rodziców władzy rodzicielskiej wówczas sąd ustanawia dla dziecka opiekuna prawnego.
Rodzice dziecka, którym sąd ograniczył władze rodzicielską lub jej pozbawił, mają prawo do osobistej styczności z dzieckiem, chyba, że sąd te kontakty ograniczy lub zakaże.

więcej informacji
Pomożemy Ci zostać rodziną zastępczą!