×

Kangurkowo Kolęduje

Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców zastępczych wraz z dziećmi i rodzinami na spotkanie integracyjne – przegląd kolęd:

KANGURKOWO KOLĘDUJE”

Impreza odbędzie się 17 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, ul. Parkowa (pałac) w godzinach 16.00 – 19.00.

Zapraszamy do aktywnego włączenia się w przebieg tej imprezy – prosimy Was o zaprezentowanie na scenie kolęd lub pastorałek w wykonaniu Waszej rodziny i dzieci (zapewniamy profesjonalne nagłośnienie).

Mamy także propozycję, abyście przynieśli Państwo ze sobą w symbolicznej ilości jakąś wigilijną potrawę lub smakołyk typowy dla Waszej rodziny. Po części artystycznej spotkamy się przy wspólnym stole i będziemy się delektować przygotowanymi przez Was specjałami.

Niech ten wieczór będzie wyjątkowy, pokażmy rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia w rodzinach zastępczych 🙂

Szczegółowych informacji udzielą Państwa koordynatorzy.

Zgłoszenia chętnych rodzin przyjmujemy do dnia 10.12.2018 r.


news

Wiek kandydatów na rodziców zastępczych

Rodzicem zastępczym może zostać osoba zdolna do czynności prawnych, czyli m. in. pełnoletnia. Górna granica wieku nie jest określona. Przyjmujemy natomiast, że wiek kandydatów w momencie przyjęcia dzieci musi pozwolić na ich wychowanie do samodzielności.

 

więcej informacji

faq

Czy rodzina zastępcza musi przyjąć każde dziecko, czy może określić np. przedział wiekowy dziecka, którym będzie się zajmowała?

Pracownicy PCPR biorą pod uwagę wskazówki rodziców zastępczych dotyczące wieku dzieci. Niektórzy rodzice chcą zajmować się wyłączenie niemowlakami, inni widzą się jedynie w opiece nad starszymi dziećmi. Dlatego rodziny mają prawo odmówić przyjęcia dziecka, którym w ich ocenie nie będą umiały się zająć. Taka odmowa nie skutkuje brakiem kolejnych propozycji.

więcej informacji
Pomożemy Ci zostać rodziną zastępczą!