×

Film Akcji Informacyjnej Kangurkowo

 

Akcja Informacyjna Kangurkowo trwa od maja 2018 roku. Możecie ją Państwo śledzić na naszym facebookowym fanpage’u @kangurkowo. Powyżej prezentujemy film opisujący czym jest jest Kangurkowo i jakie ma założenia. Jego poszczególne fragmenty publikowaliśmy cyklicznie na facebooku, można je także oglądać na monitorze w holu Starostwa Powiatowego oraz dworca MZKP w Tarnowskich Górach.


news

Czekamy na wasze pomysły wsparcia Akcji Kangurkowo

Akcja Kangurkowo to nie tylko nabór kandydatów na rodziców zastępczych. Można pomóc zostając wolontariuszem czy rodziną pomocową.

Nie ma przeszkód, abyście pomogli nam także w organizacji czy promocji idei rodzicielstwa zastępczego. Każdy pomysł jest do przedyskutowania 🙂 Czekamy!!!!

 

więcej informacji

faq

Czy rodzina zastępcza musi przyjąć każde dziecko, czy może określić np. przedział wiekowy dziecka, którym będzie się zajmowała?

Pracownicy PCPR biorą pod uwagę wskazówki rodziców zastępczych dotyczące wieku dzieci. Niektórzy rodzice chcą zajmować się wyłączenie niemowlakami, inni widzą się jedynie w opiece nad starszymi dziećmi. Dlatego rodziny mają prawo odmówić przyjęcia dziecka, którym w ich ocenie nie będą umiały się zająć. Taka odmowa nie skutkuje brakiem kolejnych propozycji.

więcej informacji
Pomożemy Ci zostać rodziną zastępczą!